Spotkanie Pogoń Siedlce vs Zagłębie Lubin II zakończone wynikiem 2-1 dnia 2023-10-23 16:15

W meczu 14. kolejki II Ligi - East, Pogoń Siedlce podejmowała na własnym boisku drużynę Zagłębia Lubin II. Spotkanie pełne emocji zakończyło się wynikiem 2-1 dla gospodarzy po kapitalnym zwrocie. Pomimo prowadzenia gości 1-0 na przerwę, Pogoń zdołała odwrócić losy spotkania, zdobywając dwie bramki w drugiej połowie. Mecz odbył się na Stadionie ROSRRiT, a sędzią głównym był D. Gawęcki.

Mecz pomiędzy Pogonią Siedlce i Zagłębiem Lubin II na Stadionie ROSRRiT

W niedzielnym starciu drużyn Pogoń Siedlce oraz Zagłębie Lubin II, który odbył się na Stadionie ROSRRiT, emocje sięgały zenitu. Widzowie zgromadzeni na trybunach mogli obserwować zaciętą walkę obu zespołów o zwycięstwo. Spotkanie, które odbyło się w ramach 14. kolejki II Ligi - East, dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń.

Początek meczu

Pierwsza połowa rozpoczęła się o godzinie 16:15, a od samego początku widać było determinację obu drużyn. Zagłębie Lubin II objęło przewagę już w 11. minucie, kiedy to P. Kusztal strzelił bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1.

Pogoń Siedlce nie zamierzała jednak odpuszczać i kontynuowała natarcia. Mimo wielu starań, nie udało im się jednak pokonać obrony Zagłębia Lubin II do przerwy, co skutkowało wynikiem 0-1 na korzyść gości.

Zawodnicy wracają z determinacją

Po przerwie drużyna Pogoni Siedlce wybiegła na boisko z jeszcze większą determinacją. Ich wysiłki wreszcie zostały nagrodzone w 61. minucie, kiedy to T. Lewandowski wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do wyrównania 1-1. Piłkarz ten znakomicie wykorzystał podanie od swojego partnera z drużyny.

W 70. minucie emocji było jeszcze więcej, gdy D. Nowak strzelił bramkę, która dała Pogoni Siedlce prowadzenie 2-1. Asystę w tym trafieniu zaliczył . Publiczność na trybunach eksplodowała radością, a zawodnicy gospodarzy odczarowali rezultat sprzed przerwy.

Napięcie rośnie, kartki lecą

Nie obyło się bez ostrzeżeń w trakcie tego spotkania. Sędzia D. Gawęcki pokazał żółte kartki piłkarzom obu drużyn za różne wykroczenia. W drużynie gospodarzy kartki otrzymali C. Bujalski w 30. minucie, P. Misiak w 51. minucie oraz D. Babor w 87. minucie. Z kolei zawodnicy Zagłębia Lubin II zostali ukarani żółtymi kartkami po faulach D. Dudzińskiego w 86. minucie oraz F. Antkiewicza w 90. minucie.

Zwycięstwo Pogoni Siedlce

Pogoń Siedlce zdołała utrzymać wynik do końca meczu i odniosła zasłużone zwycięstwo 2-1. Zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, starając się wywalczyć jak najlepszy wynik. Wielkie emocje towarzyszyły temu spotkaniu, które na pewno zapadnie w pamięci wszystkich obecnych na stadionie.

Następne mecze dla Pogoni Siedlce to starcia z Chojniczanką Chojnice, Wisłą Puławy i ŁKS-em Łódź II. Z kolei Zagłębie Lubin II zmierzy się z ŁKS-em Łódź II, Stalą Stalowa Wola oraz Stomilem Olsztyn.